Bakalářské studium - průchod

Popis problému (otázka, symptom...)

Existuje strategie, která mi pomůže zvládnout úspěšně celé bakalářské studium?

Řešení

Existuje. Jen musíte sebekriticky posuzovat své možnosti a schopnosti, ale také se nepodceňovat.

 1. Pokud vám při prvním termínu A-verze utekla „jen o fous“, tak není důvod, proč se při opravě nepřihlásit opět na A-verzi.

 2. Pokud  vám ale při prvním termínu A-verze utekla „o parník“, tak dobře rozmýšlejte:

  1. Podcenil/a jsem přípravu. Příště se již připravím lépe – jdu znovu na A-verzi.

  2. A-verze je nad mé síly. Příště se přihlásím pouze na základní verzi, abych měl/a splněno a mohu ve zbývajícím třetím pokusu v klidu zkusit A-verzi.

 3. Ani v prvním opravném pokusu se mi nepodařilo složit zkoušku v A-verzi. Pro splnění předmětu se na třetí pokus (druhý opravný) přihlásím na základní verzi zkoušky, abych měl/a splněn předmět a případnou A-verzi si dodělám následující rok na druhé zapsání.

 4. Při druhém zápisu celého předmětu vsadím na jistotu a nejprve si  splním jen základní verzi předmětu a ve zbývajících pokusech zkusím získat A-verzi již bez hrozby ukončení studia. Nesplnění základní verze předmětu na druhé zapsání je totiž konečná – studium MUSÍ být v souladu s předpisy ukončeno „pro nesplnění studijních povinností“.

 5. Při druhém zápisu jen chybějící A-verze předmětu mohu být při zkoušce klidnější, protože vím, že nevypadnu ze studia, ale maximálně budu muset přestoupit z TZSI na STR nebo VES.

   

FAQ#207   Bakalářské studium     možnost,strategie,zvládnout,úspěšný,bakalářský,studium   16.11.2018 (10:11)  Renáta Bauerová  
FAHE v2.1 (master/0c6875f4/2017-01-06/12:00) © 2015,2016 by JŠ